Elitélés utáni eljárások
Irodánk hatékony és gyors védelemet nyújt Önnek a büntetőeljárások során. A legfontosabb, hogy már a büntetőeljárás kezdetén gondoskodjon a megfelelő védőügyvéd személyéről, hiszen csak így biztosítható a büntetőeljárás alá vont személy jogainak megfelelő védelme.
1. Összbüntetés
Az összbüntetési eljárás célja, hogy a több végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt terheltet az alapeljárások jogerős befejezése után olyan jogi helyzetbe hozza - leginkább - a szabadságvesztés mértéke, végrehajtási fokozata, illetve a feltételes szabadságra bocsátás tekintetében, mintha vele szemben egy eljárást folytattak volna le halmazati büntetést kiszabva.
Az összbüntetésbe foglalás iránti kérelmek megszerkesztésének, benyújtásának jogát a büntetőeljárási törvény főszabályként az elítélt és/vagy védője feladataként fogalmazza meg, a bíróságok egyes esetekben legfeljebb az összbüntetésbe foglalható szabadságvesztések felsorolására, választási lehetőségek felkínálására szorítkoznak. Több lehetőség közül - jogi szempontból rosszul megjelölt ítéletek esetén - akár a terhelt számára kedvezőtlenebb, azaz hosszabb tartamú szabadságvesztést jelentő összbüntetési ítéletet is meghozhatják, amelynek jogerőre emelkedése után az összbüntetés „felbontására” és új határozat meghozatalára nincs törvényes lehetőség.
A megnyugtató, szakszerű és végleges összbüntetési ítélet, a ténylegesen letöltendő szabadságvesztés mértékének meghatározása érdekében az összbüntetési kérelem megfogalmazását - a fenti veszélyek elkerülése érdekében is - indokolt olyan ügyvédre bízni, aki naprakészen ismeri az irányadó anyagi- és eljárásjogi jogszabályokat, alkotmánybírósági és rendes bírósági gyakorlatot, korábban maga is számtalan összbüntetési határozatot hozott.
2. A büntetés-végrehajtása során felmerülő eljárások
Ügyvédi társulásunk szakemberei az országban szinte egyedülállóként képviseletet látnak el olyan eljárásokban is, amelyek a letartóztatás, vagy a szabadságvesztés időszakában indulhatnak, és amelyek eredménye jelentősen befolyásolhatja a fogvatartott büntetés-végrehajtási intézeten belüli életkörülményeit, egyéb helyzetét.
A fogvatartott, törvényes képviselője vagy nagykorú hozzátartozója által adott meghatalmazással sikeresen tudjuk képviselni ügyfeleinket a Befogadási és Fogvatartási Bizottság előtti meghallgatások során olyan témakörökben, mint például a befogadás utáni végrehajtási fokozat besorolásával, a fogvatartott elhelyezésével, a reintegrációs őrizettel kapcsolatos kérdések, munkába állítással, munkakör/munkahely kijelölésével felmerült problémák. De ide tartozik az áthelyezés, a munkaterápiás foglalkoztatás, vagy a beiskolázás is.
A Befogadási és Fogvatartási Bizottság határozata elleni fellebbezést a fogvatartás helye szerint illetékes büntetés-végrehajtási bíró bírálja el, de ez a fórum jár el elsőfokú hatóságként olyan jelentős kérdésben is, mint például a feltételes szabadságra bocsátás engedélyezése.
Az elítélt életét jelentősen befolyásoló döntések előtt, illetve az eljárások során nagymértékben ajánlott büntetés-végrehajtási ügyekben is jártas ügyvéd segítségét igénybe venni.